FCI ZKwP Facebook logo Instagram logo
logo Optimus Canis

Optimus Canis

Jamnik Szorstkowłosy Standardowy
Standard Dachshund Wire-Haired

O nas
About us

Posiadanie Jamnika, i to od zawsze Szorstkowłosego Standarda przez lata było przeze mnie odkładane "na później" i przez lata był zawsze w mojej głowie ;) To morzenie o posiadaniu "Szorściucha" ma początek jeszcze przed 2000 rokiem ;) moja ciocia miała rudą jamniczkę...chyba minaturkę - Viki, a jako że od zawsze jesteśmy rodziną która trzyma się blisko to Viki była jakby troszeczkę nasza :) Jednak w 2001 roku kupiłam swojego pierwszego Retrievera - Labradorkę Divę (GODIVA z Tuszyna). Mimo, iż Viki i Diva były super "kuzynkami" to posiadanie przeze mnie jamnika oddaliło się, ale nie zniknęło :)  I wiele lat póżniej, gdy już przeniosłam się dla psów na wieś, los postanowił mi dopomóc ;) i totalnie, niespodziewanie znalazłam Jamnika i to Szorstkowłosego i to Standardowego pod wiejskim sklepem :))) przeszukałam  bazy, powiadomiłam służby i weterynarzy, że mam taką znajdę, ale jako że nikt go nie szukał to oczywiście Szczotek został z nami. Najcudowniejszy, wymarzony i jedyny w swoim rodzaju...był ze mną wiele lat, niestety odszedł w 2022 roku. 

W 2021 po latach czekania i wreszczie zmobilizowana przez Szczotka kupiłam swojego pierwszego hodowlanego jamnisia :D Rabbit aka VINTAGE DEVIL'S IN DETAILS Anons, synuś wymarzony :)) wyhodowany przez Paulinę Lisiak. A jako, że zaświtał pomysł o hodowli Jamników a trudno zacząć od chłopaka ;) to w 2022 przywiozłam od Pauliny małą Jessicę Rabbit :D vel XPELLIARMUS Anons :)

 wstecz / back

Copyright © 2023-2024 Optimus Canis. All rights reserved.  | Projekt i wykonanie: Zula Design Projekt i wykonanie: Zula Design

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij / Close