O nas
About us

Moja przygoda z Flat Coated Retrieverami zaczęła się w 2006 roku. Nawet nie do końca świadoma istnienia rasy, która okaże się być „TĄ” moją, pojechałam na krycie z Labradorką do mojej bardzo dobrej znajomej Beaty z hodowli „z Grodu Hrabiego Malmesbury”...a tam był ON :)) mały, wątrobiany Karmel (VERY SEXY MAN Virgo Vestalis) i totalnie skradł moje serce :) niecały rok później kupiłam Flintę (VALLEY Virgo Vestalis) z hodowli Ewy Cuper. Flinta była córką jednego z pierwszych szwedzkich importów Almanza NEEDLE IN A HAYSTACK oraz cudnej Umy, sprowadzonej przez Ewę do Polski z Czech(ALL ANNAIS Aknel Top). Nie mogłabym sobie wyobrazić lepszego początku przygody z Flatami, niż życie z Flintą (nota bene imię wymyśliła przypadkowo moja babcia :)) W 2008 roku porzuciłam życie miastowe, blokowe i światowe i przeniosłam się na wieś aby rozwijać to co kocham najbardziej na świecie czyli profesjonalną a jednocześnie domową i z sercem hodowlę psów. W tym też roku dołączyła do nas wątrobiana Vespa (VESPER Virgo Vestalis), pół siostra Flinty czyli córka Umy oraz Phoenixa Almanza CRASH N’BURN (wtedy jeszcze nie wiedziałam, że Phoenix później będzie częścią naszej psiej rodziny:) W 2008 roku „odziedziczyłam” od Ewy Cuper Maxa, Flata którego importowała z Danii, psa marzenie pod każdym względem – Whizzbang’s MEXICAN AFTERBURNER. Max to był pies który potrafił skraść serce każdego, i zauroczyć sędziów. W 2009 roku urodził się pierwszy miot Flat Coated Retrieverów z przydomkiem Optimus Canis, miot „D”.

Tak wyglądały początki mojej przygody z Flatami, rasą najwspanialszą na świecie, rasą która chyba idealnie oddaje mój charakter i temperament ;)

Jedno jest pewne Flaty to moja przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Od czasu pojawienia się Flinty w 2007 roku oraz od momentu mojego pierwszego miotu w 2009, do mojej psiej rodziny dołączyły psy z topowych hodowli skandynawskich, a moje szczeniaki zamieszkały w wielu krajach Europy oraz USA. Mogę pochwalić się z ogromną dumą 4tym pokoleniem psów z moim przydomkiem, wiem że to nie dużo jeszcze, ale to i tak powód do dumy <3

Hodowla Optimus Canis została uznana najlepszą hodowlą Flat Coated Retrieverów na Klubowych Wystawach Retrieverów w latach 2013, 2014, 2016, 2018, 2022, 2023

 

My adventure with Flat Coated Retrievers started in 2006. Then I didn't even realized that there is such breed, breed that would be "MINE" :) I went for mating with my Labrador girl, to my friend Beata from "z grodu Hrabiego Malmesbury Kennel" and there he was;))) little, liver Karmel (VERY SEXY MAN Virgo Vestalis) and he totaly stole my heart :) year later I bought my first FCR - Flinta (VALLEY Virgo Vestalis), bred by Ewa Cuper. Flinta was a daughter of Almanza NEEDLE IN A HAYSTACK (one of the earliest scandynavian imports to Poland) and Uma (ALL ANNAIS AKnel Top) who was imported from Czech by Ewa. I couldn't imagined better start with Flats then life with Flinta (nota bene named accidently by my grandma). In 2008 I left city life and I moved to countryside to do what I love the most in the world and to breed dogs, in proffesional but also very homey way. Same year Vespa joined my team, liver girl VESPER Virgo Vestalis, daughter of Uma again and Phoenix - Almanza CRASH N'BURN (then I had no idea that later Phoenix will come to Poland and be part of our familly;). In 2008 I also "inherited" a male from Ewa Cuper - Max (Whizzbang's MEXICAN AFTERBURNER). A boy that Ewa imported from Denmark, Max was once in a lifetime dog, he could steel everyones hearts and charme judges. In 2009 I welcomed my first FCR litter, litter "D". 

Those were the begginings of my life with Flats, the best breed in the whole world, breed that perfectly suits my character and temperament ;)

One is certain, Flat Coateds are my past, present and future. Since 2007 when Flinta has come to my life, and since 2009 when I had my first FCRs litter, I have imported Flats from top scandynavian kennels and my puppies were exported to different countries in Europe and to USA. And I'm proud to have 4 generation of my breeding at home. 

Optimus Canis Kennel was chosen as the best FCR Kennel at Retriever Club Shows in 2013, 2014, 2016, 2018, 2022, 2023 :D

 wstecz / back

Copyright © 2023-2024 Optimus Canis. All rights reserved.  | Projekt i wykonanie: Zula Design Projekt i wykonanie: Zula Design

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij / Close